У сучасному світі цемент є найважливішим будівельним матеріалом. Навіть важко уявити життя сучасного суспільства без цементу. Будівлі, шляхопроводи, мости, тунелі – все це побудовано за допомогою цементу.
При виробництві цементу використовується вапняк, глина і мергель. Ці перераховані матеріали добувають за допомогою важкої техніки в кар’єрах. Навантажувачі та самоскиди перевозять сировину до дробильних установок. Тут порода дробиться до розмірів, які використовують при укладанні щебеневого покриття.
Подрібнений матеріал, транспортується по стрічкових конвеєрах, залізниці або в окремих випадках, вантажними машинами в сировинний склад, розташований на цементному заводі. Тут сировину поміщають на платформи і гомогенізують.
Бажана сировинна суміш, яка складається з подрібненого матеріалу і додаткових компонентів, необхідних для виробництва конкретного типу цементу, наприклад, кварцовий пісок і залізна руда, готується за допомогою дозуючих пристроїв. У вальцевих і кульових млинах відбувається подрібнення суміші до дрібного порошку з одночасним сушінням, після чого сировинне борошно подається в силоси для подальшої гомогенізації.
Випал сировинної муки відбувається при температурі близько 1450°з або в печах з теплообмінником, методи роботи яких, головним чином, відрізняються процесами підготовки і підігріву сировину виття борошна, що надходить в піч. Новий продукт, отриманий в процесі випалу, називається, клінкер.
Після випалу клінкер охолоджують і складують в силосах. З силосів клінкер транспортують в кульові млини або роликові преси, де він подрібнюється до цементного порошку з додаванням гіпсу і ангідриту, а також інших добавок в залежності від виду виробленого цементу і планованої сфери його застосування.
Готовий цемент зберігатися в цементних силосах, в залежності від типу і марки цементу. Готовий цемент з цементних терміналів відвантажують, в основному, навалом в залізничний, автомобільний, а також водний транспорт. Тільки невеликий обсяг продукції надходить покупцеві в мішках. Цемент фасують в мішки на пакувальних машинах. Потім мішки фіксують на піддонах.