Види цементу

види цементуЦемент – це порошкоподібний будівельний матеріал, який має гідравлічні властивості. До складу цементу входить мелкоразмолотий клінкер і різних добавок, які надають йому певні властивості: морозостійкість, гідрофобність, стійкість до впливу солоної морської води, швидке затвердіння та ін.

Залежно від складу і процентного співвідношення частин і добавок, зараз існують наступні види цементів: портландцемент, шлаковий цемент, пуцолановий цемент, швидкотвердіючий цемент, розширюється цемент, глиноземистий цемент, водонепроникний розширюється цемент, тампонажний цемент, білий цемент, сульфатостійкий цемент, напружуючий цемент, магнезіальний цемент, Гідрофобний цемент.

Кожен з цих видів цементів має своє призначення. Найпоширеніший вид-портландцемент, він йде на виробництво бетону і будівництво. При подрібненні клінкеру до портландцементу додають гіпс для регулювання терміну схоплювання, як правило, 1,5-4%. Крім цього в портландцемент додають різні мінеральні добавки (до 10-15%) для отримання особливих видів цементу. Розрізняють такі марки: цемент М300 і М400, цемент марки 500, цемент м600. З них найбільш популярний цемент марки 400.

Білий цемент використовується при оздоблювальних роботах. Відмінність цього виду цементу визначено його хімічним складом. Сірувато-зелений колір цементу обумовлений наявністю оксидів заліза і марганцю. Тому для отримання білого цементу використовуються каоліни, біла глина і вапняк з мінімальним вмістом перерахованих вище оксидів. Крім того, для максимальної білизни клінкер при виході піддають різкому охолодженню і відновленню, за рахунок чого відбувається зв’язування окисного заліза в алюмоферрит кальцію. Білий цемент має наступні марки: М300, М400 і М500.

Тампонажний цемент використовується для герметизації і консервування газових і нафтових свердловин. Це обумовлено, його здатністю витримувати високі температури: від 40 градусів до 70 градусів.

Сульфатостійкий цемент застосовується при зведенні споруд, які знаходяться у воді з вмістом агресивних хімічних речовин. Його відмінність полягає в утриманні трехкальциевого алюмінату в клінкері. При подрібненні клінкеру не додаються мінеральні добавки, оскільки це знижує морозостійкість бетону. Особливість цементу проявляється в стійкості до дії розчинених у воді сульфатів і злегка уповільненою швидкістю твердіння в перший час. Сульфатостійкий портландцемент випускають двох марок – 300 і 400.

Пуццолановий цемент, має довгий затвердіння і відрізняється підвищеною стійкістю до впливу навколишнього середовища, також він практично не схильний до корозії. Його склад можна представити наступним процентним співвідношенням: 60-80% клінкер, 20-40% активна мінеральна добавка і невелика кількість гіпсу. Пуццолановий цемент відрізняється низькою морозостійкістю, тому він знаходить застосування в підземних і підводних спорудах.

Магнезіальний цемент має високу міцність, і застосовують для влаштування наливних підлог. Його основною частиною є оксид магнію. За рахунок цієї добавки, магнезіальний цемент набуває такі властивості як стійкість до впливу органічних розчинників, їдких лугів і масел, еластичність, високу вогнестійкість, низьку теплопровідність і хороші показники по зносостійкості, особливо в початковому періоді.

Гідрофобний цемент отримують шляхом введення різних гідрофобізуючих добавок, до яких відносяться асидол-милонафт, милонафт, олеїнова кислота та ін Гідрофобний портландцемент характеризується низькою гігроскопічністю. Це характеристика дозволяє транспортувати його на великі відстані зі збереженням всіх заданих властивостей. Гідрофобні цементи мають підвищену водонепроникністю і морозостійкістю. Найбільшого поширення набув цемент М500.

Швидкотвердіючий цемент характеризується інтенсивним збільшенням міцності на початковому етапі твердіння. Це досягається за рахунок надтонкого помелу або регулюванням складу клінкеру щодо мінеральних добавок. Цей цемент знаходить своє застосування при виготовленні ж/б конструкцій.

Шлаковий цемент отримують шляхом спільного помелу активних мінеральних добавок і доменних шлаків. Шлаковий цемент поділяють на вапняно-шлаковий і сульфатно-шлаковий. Шлаковий цемент застосовують при будівництві підземних і підводних споруд.

Розширюється цемент своїм характеризується здатністю в процесі твердіння збільшуватися в об’ємі. Це досягається за рахунок утворення гідросульфоалюмінатів кальцію-в’яжучого гидратирующего речовини, здатного до 25 разів збільшити обсяг твердих компонентів, за допомогою хімічно зв’язаної води. Застосовується в будівництві гідротехнічних споруд для отримання гідроізоляції і в закладенні швів залізобетонних конструкцій.

Глиноземистий цемент також відноситься до групи швидкотвердіючих цементів і характеризується випалюванням вапняків і бокситів. Існує високоглиноземистий цемент містить боксити до 70% і глиноземистий цемент з вмістом бокситів до 55%. Глиноземистий цемент високу вогнетривкість, стійкість в агресивних середовищах, корозійну стійкість і водонепроникність.

Напружує цемент відносять до групи розширюються цементів і отримують при змішуванні клінкеру, гіпсу, вапна і глиноземистого шлаку в певних процентних співвідношеннях. Має хороші показники по водонепроникності. Напружує цемент застосовують в будівництві ємнісних споруд.

Для звичайного будівництва цілком достатньо купити цемент марки М400. При виробництві оздоблювальних робіт можливе застосування менш міцних марок цементів марок 300-400. Фахівці не рекомендують змішувати між собою різні види цементів. Це може погіршити властивості суміші. Якщо ви прийняли рішення купити цемент оптом чи вроздріб, то спочатку треба визначитися, для яких робіт ви його купуєте. Основну частину потреб може задовольнити цемент марки 500 або м400. Цемент оптом в Дніпропетровську можна придбати фасований в мішки по 50 кг і навалом.